Two years in a row! CPL IS recognised at 2015 CEE Outsourcing Awards


February 5, 2015 -At the 3rd annual CEE Shared Services and Outsourcing Awards gala held in Hotel Intercontinental Warsaw, Poland; Cpl Integrated Services was recognised for its enormous contribution and commitment to the BPO and SSC market in the region.CEEJP The inaugural event was attended by more than 275 executives from 21 countries across the CEE region, Western Europe, Scandinavia, United States, and India. A panel of 29 judges’ recognised Cpl Integrated Services in two separate awards categories: CEE-BPO firm of the Year and BPO Employer of the Year.
“For two years now, we have been recognized for our dedication to client service through the CEE Shared Services and Outsourcing Awards and we are honored to have been chosen as a winner in two individual categories, indicating the diversity in our capabilities” JP McGonigle, Cpl IS BPO Site Manager, Budapest
Cpl Integrated Services offer a full suite of solutions for Recruitment Process Outsourcing (RPO), Contingent Workforce Solutions (CWS), Managed Service Provider (MSP) programs and Consultancy.

PF 2015


Cpl Jobs Brno přeje všem svým klientům i kandidátům vše nejlepší do nového roku, a zároveň se těšíme na další spolupráci!

Cpl Jobs Brno wishes both our clients and candidates happy and successful year 2015, we are looking forward to work with you!

Your Cpl Jobs Brno team.

20140911_100644_medium

3000 CZK shopping voucher for referral


Did you know you can get 3000 CZK shopping voucher for recommending us a friend we successfully place?

This offer applies for each candidate you would refer to us in the case that:
» we haven’t received the CV of this person yet or we haven´t been in touch recently
» we place your friend and he/she successfully passes the probation period at our client
» you are located in CZ and can come to our office to get the voucher in person

If this sounds good to you, refer us a friend now and the the voucher is yours!
For more details contact your CPL consultant!

For IT area – you can send your tip to IT Team Lead Azahara.Fernandez@cpljobs.cz
For multilingual, engineering or finance – you can send CV to Andrea.Kocisova@cpljobs.cz
If you know anyone else who you believe we can place – send his/her CV to brno@cpljobs.cz

bonus

Visit our Facebook page!

Job Challenge 5.11.2014, Brno


Cpl Jobs Brno se již tradičně účastní veletrhu pro studenty a absolventy Job Challenge.
Navštivte nás 5.11.2014 od 9:00 do 16:30 v Richard Adam Gallery (bývalé Wannieck Gallery) a poznejte náš tým.
Rádi Vám poskytneme informace o aktuálních pozicích a situaci na brněnském pracovním trhu (IT, multi-lingual, engineering, finance).
Máme také tipy na napsání zajímavého životopisu a můžeme se s Vámi podělit o naše zkušenosti z náboru – co platí na firmy, jak se nachystat na pohovor, případně jak si vybrat tu správnou nabídku.

Těším se na Vás!

Cpl Jobs tým

positive Cpl

Cpl Jobs Business Breakfast Brno 2014


Děkujeme všem účastníkům za příjemnný zážitek, věříme, že naše setkání bylo přínosné pro všechny strany.

1

9

14

CPL Jobs oficiálním partnerem PHP konference v Brně


Rádi bychom Vás informovali, že CPL Jobs Brno se stalo oficiálním partnerem PHP konference v Brně.
Uskuteční se 20.9.2014 v prostorách Mendelovy Univerzity – Provozně ekonomické fakulty na Zemědělské 1.
Více info zde.
Těšíme se na Vás!
Tým Cpl Jobs Brno

Pasivní kandidáti vs. aktivní interviews


V rámci naší práce se denně setkáváme s různými požadavky našich klientů. Ať už se jedná o malou českou firmu nebo mezinárodní společnost, všichni chtějí vidět motivované kandidáty se zájmem o jejich pozici.

V poslední době se ovšem potkáváme s tím, že firmy hledají těžko dostupné kandidáty – v IT oblasti se můžeme bavit skoro o všech specializovaných pozicích (developeři, testeři, manažeři). Pokud kandidáti hledají práci aktivně, jsou sami motivováni se na trhu prodat – zajímají se o různé nabídky, shání si reference, zjišťují dodatečné informace k pozici.

V případě „pasivních“ kandidátů je situace odlišná – mají své jisté zaměstnání, mnohdy jsou ve svém oboru opravdu dobří, ale změnu zatím jen zvažují. Bývají většinou head-huntováni, a proto si také mohou více vybírat. Požadavky pozic většinou řeší do detailu, nehrnou se do rolí, které nesplňují všechny jejich představy.

Naším posláním v poslední době je spojovat očekávaní obou těchto stran – firem i kandidátů. Stále totiž bojujeme s „pasivním“ očekáváním našich klientů – že kandidáti se budou na pohovorech nadšeně prezentovat – přitom pasivní kandidát naopak očekává projevení zájmu ze strany firmy. Tato situace je na trhu (nebavíme se o vysokých manažerských pozicích, pro které byl head-hunt typický) relativně nová – firmy i kandidáti se s tímto fenoménem teprve seznamují.

Patříte-li také mezi pasivní kandidáty, můžeme Vám nabídnout konzultace a podporu v průběhu celého výběrového procesu – máme s klienty vytvořeny dlouhodobé vazby a můžeme Vám při zvažování nové práce poskytnout všechny potřebné informace a připravit podmínky pro úspěšně zvládnutou komunikaci s potenciálním novým zaměstnavatelem.

Adéla Machová
CPL Jobs, s.r.o., Masarykova třída 26, Brno
E-mail: adela.machova@cpljobs.cz

How to apply for a job in Czech Republic as a non-european foreigners


Do you want to work in Czech Republic and you are a non-european citizen?

It is not easy, right? I mean, to find a job in European country when you are not EU citizen.

But did you know that there is a quite simple solution for those skilled foreigners, who have a university degree and apply for higher positions? You don´t need any work permit anymore.

read more

Cpl Jobs Brno – poznejte náš IT tým!


IT Recruitment Team

Cpl se na brněnském trhu pohybuje od roku 2008. Je zajímavé, že nejsme sice moc známí a přitom jsme ve svém oboru na správném místě. Máme stabilní klienty, dlouhodobě spolupracujeme s mezinárodními firmami i menšími českými klienty, kteří se na nás obrací s poptávkou třeba jen jednou za čas. Cpl se neprezentuje agresivní marketingovou kampaní, přesto na trhu fungujeme dlouhodobě a firmy i klienti jsou s námi spokojení.

V sekci zaměřené na IT je nás aktuálně 5 konzultantek – se zkušenostmi od 0,5 roku do 4 let v oblasti IT recruitmentu – Azahara Fernandez, Adéla Machová, Marta Miakyšová a dvě Katky – Doupovcová a Velká;-) Navštivte naše LinkedIn profily, hledáte-li práci v IT, dejte nám vědět, rády Vám poradíme, co a kde by pro Vás mohlo být dobrou volbou.
IT Recruitment Team

Těšíme se na spolupráci!

Outsourcing a CPL Jobs


 

Outsourcing

Outsourcing se stal poslední dobou častým pojmem na českém pracovním trhu. Je to obor budoucnosti, jelikož přináší levné, ale zároveň kvalitní řešení pro firmy, protože specifickou službu může vykonávat profesionální firma.

 

Outsourcing poukazuje na firmu, která využívá k vykonávání potřebné práce jiné zdroje.

 

Metoda outsourcingu se provozuje již od 70.let pro mezinárodní koncerny. V České republice máme dlouhodobou tradici v poskytování outsourcingu pro různé služby:

 

  1. Outsourcing IT služeb
  • Outsourcing technologií, správy serverů, podnikových sítí, koncových zařízení atd.
  1. Outsourcing personálních služeb
  • Nábor nových zaměstnanců pro firmu, zařizování mzdové agendy atd. (cílem je snížení množství náročné a neproduktivní administrativní práce)
  1. Outsourcing administrativních služeb
  • Služby telefonních operátorů, mzdových účtáren, daňových poradců, finančních poradců atd.

 

V Brně se v posledních letech rozrostl počet firem postkytujících outsourcingové služby. Jsou to např:

Infosys  BPO, IBM  Delivery Centre, Motorola, AT&T, KBC SSC, Dixons retail SSC, Lufthansa SSC, Citibank a další.

 

Otevřené pozice z  oblasti outsourcovaných služeb najdete na naší webové stránce. Pro další otázky mě můžete kontaktovat na e-mailu duong.lebach@cpljobs.cz  či na telefonním čísle +420 515 808 812.